WK: Legea geeft toe dat het fout is

woensdag 16 juni 2010 om 08:05 door Hans Aap jr.

Nike, Adidas en Puma tasten diep in de buidel om een positief imago uit te stralen. En hoewel ze nationale teams sponsoren, dure spotjes maken en vele vierkante meters aan reclameruimte kopen, geloven we ze toch niet. Dit zijn gewoon commerciële bedrijven, die ons willen doen geloven dat ze niet fout zijn. Waarom? Omdat het zo is. Maar dan Legea. Dit Italiaanse sportmerk, in 1990 opgericht in het historische centrum van Pompei, doet aan deze onzin niet mee. Geen praatjes, gewoon laten zien dat je fout bent. De Wijze Aap houdt daar wel van, eerlijkheid. Legea sponsort geen Brazilië, Spanje, Portugal of Nederland. Niks geen gladde praatjes. Legea gaat namelijk voor de foute regimes.

Zo loopt Noord-Korea op dit WK in een kloffie van Legea rond, en Kim Jong-Il was in zijn nopjes. Maar daar houdt het sponsorbeleid van Legea niet op. Ook Albanië, een land dat niet bekend staat om zijn perfect werkende democratisch systeem, staat op de loonlijst bij de Italianen. Daarnaast stort Legea netjes elke maand een bedrag op de rekeningen van de nationale voetbalbonden van Iran en Zimbabwe, waar de altijd beminnelijke Robert Mugabe (beter bekend als de man zonder politieke tegenstanders) aan de macht is. En Legea? Legea interesseert dit allemaal vrij weinig. ‘ We are an apolitical company, we do business,’ vertelt een zegsman van het bedrijf. ‘Many ask us what interest we could have in sponsoring North Korea, and whether this could not amount to negative publicity, but we disagree… there is no negative publicity.’ En het werkt, want 11apen heeft alweer een stuk over Legea geschreven. Geniale marketingtactiek!

Over deze Aap

Hans Aap jr. De jeugdjaren van Hans Aap jr. waren bepalend voor de rest van zijn carrière. Bekend als 'de zoon van..' besloot Hans de wereld te laten zien dat hij niemand nodig had om groot te worden. Na omzwervingen in het Amazonegebied, de binnenlanden van Congo en het bamboewoud in West-China, waar Hans jarenlang 'Lachen om apenvideo's' presenteerde, heeft hij sinds begin 2009 zijn plek gevonden op 11apen.nl.

Gerelateerde artikelen:

Post een comment.


Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Switch to our mobile site