
Onlangs zag ik een oud interview met zanger Rick de Leeuw. Hierin vertelde hij over het ‘Pietje Bell-syndroom’. Bij iedereen die hij tegenkwam, had hij het gevoel dat deze ouder was dan hij. Rick was al 35 toen hij een jonger iemand hoorde vertellen over diens rijbewijs. ‘Als ik zo oud ben als hij, ga ik ook m’n rijbewijs halen’ dacht Rick toen. Inmiddels is hij overigens al over de 50 en nog altijd niet in het bezit van een rijbewijs.
Ik heb dat syndroom lange tijd gehad met voetballers. Geleidelijk aan kwamen er steeds meer voetballers die jonger waren dan ik, maar ik bleef tegen ze opkijken met een vaag gevoel dat ik dat ‘later’ ook wilde worden.
Rafaël van der Vaart was de eerste prof die jonger was dan ik. Hij debuteerde bij Ajax toen ik nog op de middelbare school zat. Ik ben nog altijd geen 30, maar terwijl Van der Vaart voetbalde in Hamburg, Madrid en Londen, een WK-finale speelde en als klap op de vuurpijl Sylvie Meis aan de haak sloeg, versleet ik mijn jaren in een deprimerende kantoortuin.
Waar het omslagpunt lag, herinner ik mij niet meer, maar inmiddels verbaas ik mij er niet meer over dat de voetballers tegen wie ik opkijk jonger zijn dan ik. Nee, dat er voetballers ouder zijn dan ik en nog altijd in de top meedraaien, is moeilijk te bevatten. Als Van Bommel mee mag naar het EK, is hij 35 jaar. Dat stelt me gerust. Er is nog altijd plaats voor dromen, al wordt de kans op mijn doorbraak elke dag kleiner.


Kom op Apie! Ik denk dat als jij er nog één keer twee jaar vol voor gaat dat je best bij de beste 11 van Bert kunt komen. Het is Dave van de Bergh ook gelukt bij Van Basten!
Ja, je hebt ook gelijk. Ik ga vandaag maar weer eens een balletje trappen.
Rectificatie: Rick de Leeuw laat via Twitter weten inmiddels in het bezit te zijn van een rijbewijs. Excuses voor deze slordige fout.
Kan gebeuren hoor, Apie, ook ik was in de veronderstelling dat Rick de Leeuw nog steeds geen rijbewijs had. Verder sluit ik me aan bij dhr. Uit de Mouw. Doe als Magic unlimited en volg die droom, Apie!